Péče o rostliny

Starosti se zahradou z daleka nekončí u posekaného trávníku. Velkou dávku péče vyžadují i ostatní rostliny. A to po celý rok.

Jarní údržba, průběžná údržba a zazimování rostlin

  • Jarní údržba – jarní údržbou se rozumí příprava rostlin na sezónu – odstranění zazimovacích technologií, dosypání zeminy atd.
  • Průběžná údržba – průběžná údržba rostlin a křovin je rovněž nezbytná. V průběhu roku se kontroluje správný růst každé rostliny. Pokud je něco v nepořádku, upravuje se péče tak, aby se rostlině stoprocentně dařilo a odměnila nás svoji krásou.
  • Zazimování rostlin – zazimování rostlin, tedy příprava rostlin na zimu, je jedna z nejdůležitějších prací. Její účel je ochránit Vaše rostliny před mrazem a nepříznivými podmínkami, které přes zimu panují. Každá rostlina vyžaduje rozdílnou péči, nejčastěji je však dostačující zakrýt rostliny netkanou textilií, případně chvojím.

Řez ovocných a okrasných stromů

Řez a střih ovocných a okrasných stromů a dřevin je nutný zásah pro kvalitní úrodu, vzrůst a pěkný vzhled. Řez ovocných stromů vyžaduje ucelenou znalost problematiky, aby nedocházelo k chybám, které by vedly ke špatné úrodě.

Kácení stromů, tvarování živých plotů

Pro ucelený vzhled živých plotů je nezbytný pravidelný řez a tvarování. Při správném tvarování a řezu živého plotu, lze docílit "zelené zdi".  Husté a nepropustné. Obrovskou výhodou je její trvanlivost – při správné péči prakticky nekonečná životnost.

Hnojení, pletí (ruční i chemické)

Hnojení je důležité pro doplnění živin, které byly v průběhu let z půdy odčerpány. Pletí je důležité pro úhledný vzhled a celkový dojem ze zahrady. Pochopitelně i pro správný růst rostlin.

Mulčování rostlin, úklid spadaného listí

Mulčování je považováno  za jednu z věcí nejdůležitějších právě na začátku zakládání okrasných zahrad. Půda při založení je holá, mnohdy málo úrodná, rychle vysychá a zarůstá rostlinami, které tam ani nechceme. Napodobíme tedy to, co dělá les a příroda celkově, nasteleme povrch půdy odumřelým organických materiálem. Z něj se tvoří úrodný humus – rostlinám se bude na novém stanovišti lépe dařit.

Úklid spadeného listí – probíhá vždy na podzim, když listnaté stromy opadají. 

Plzeň, Rokycany, Klatovy, Praha, Beroun, Karlovy Vary, Žebrák, Hořovice, Příbram, Kralovice