Dlouhotrvající polymerová dezinfekce 

O dezinfekci

Polymerová dezinfekce byla navržena pro použití prakticky ve všech částech veřejné sféry (nemocnice, kanceláře, sportovní a kulturní areály, potravinářské provozy, MHD, letiště,…), a rovněž ji lze využít i v domácnostech a průmyslu.
 
S ohledem na aktuální situaci jsme schopni zajistit pohotovostní aplikaci dezinfekce i pro již kontaminované prostory. Podmínkou je přijetí písemné objednávky a nebo sepsání zakázkového listu.
 

Účinná látka

Jedna z účinných látek polymerové dezinfekce je "PHMB" (Polyhexanide biguanide). PHMB je druh víceúčelového kationtového polymeru, který se používá jako dezinfekční prostředek - jedná se o vysoce efektivní baktericid, virucid a fungicid
 
Neobsahuje toxické látky a není dráždivý, na rozdíl od ethanolových (alkoholové dezinfekce s poměrem lihu nad 70%) a chlornatých dezinfekcích (prostředky typu SAVO s obsahem chlornanu sodného).
 

Vlastnosti a způsob aplikace

Roztok se pomocí velice jemného aerosolu nanese na ošetřované povrchy (současně s tím se také dezinfikuje ovzduší). 
Dezinfekční aerosol neohrožuje bezpečnost člověka, zvířat ani rostlin. Nedráždí oči ani jiné sliznice a nezpůsobuje alegrické reakce. 
Prostředek má dlouhotrvající účinek - ošetřený povrch získá dezinfekční vlastnosti až na několik týdnů (dle materiálu a také podle toho, jak jsou plochy namáhané). 
Aplikace je vhodná na jakékoli povrchy od koberců a různých textilií, přes dlažby a stěny až po monitory a klávesnice počítačů.
 
Polymerová dezinfekce se již neomývá, účinkuje ihned po zaschnutí.

Potřebujete vydezinfikovat prostory?

Co nejdříve nás kontaktujte